Serwus!. Przede wszystkim chciałbym podziękować za twoją wspaniałą pracę, która pozawala zanurzyć mi się w wykreowanym przez ciebie świecie. W Szerer zagłębiłem się dosyć niedawno, ponieważ przygodę rozpocząłem w obecnym okresie wakacyjnym. Do tej pory pochłonąłem (i to z nie małym smakiem) 6 książek z księgi całości. No i właśnie, nie da się ukryć że w twojej twórczości zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się postaci kobiece, może i pytanie będzie trywialne ale, dlaczego?. Dlaczego właśnie postaci kobiece, grają największą rolę w twoich książkach?
- 1 września, 2022
- 08:58
- Severian P.
- Feliks W. Kres
Czy mógłbyś polecić jakieś książki o wojskowości? Chodzi mi o takie, z których można by się dowiedzieć jak ubierali się żołnierze np. średniowieczu, jak wyglądały bitwy. W twoich książkach jest wiele fachowych nazw, więc skądś musiałeś tę wiedzę czerpać. Pozdrawiam.
- 30 sierpnia, 2022
- 08:41
- Michał
- Feliks W. Kres
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedz! Absolutnie mi przez myśl nie przeszło drwić. Pytanie zadawałem na gorąco, tuż po lekturze, jeszcze „rozgrzany” tekstem. I tak jak nie zadaje się pytań mistrzowi kuchni, jak robi swe flagowe dania, tak zapewne nie wypada zadawać pytań mistrzowi pióra jak buduje swoje światy. Tym bardziej jestem wdzięczny za odpowiedz. Kiedyś – dawno temu – przebrnąłem przez chyba wszystkie tomy Historycznych Bitew, więc sążniste opisy nie są mi obce. Zaiste nie da się zadowolić wszystkich. Proszę zatem przyjąć głos od czytelnika, który bitwy docenia, podziwia i jest wdzięczny za nie. Wracam do lektury Porzuconego Królestwa
- 29 sierpnia, 2022
- 11:03
- Wiktor
- Feliks W. Kres
Czy uda się dotrzymać terminu na Najstarszą z Potęg — III kwartał 2022? Bo już niewiele czasu zostało 🙂
- 28 sierpnia, 2022
- 20:41
- Ziemowit
- Feliks W. Kres
Mistrzu! Albo te Mistrza bitwy – no to sie przecież nie da tak w pamięci wszystkiego ogarnąć!. Konnica tu, łucznicy tam, ciężka jazda tamtędy, topornicy owędy. Nie da się ale Mistrz ogarnia, ja tylko tętent koni słyszę. Nie da się w tekście muzyki dramatycznej wstawić, ale przecież gra! I w tle surmy grają, iżby było piękniej! I śmierdzi i się człowiek ślizga w tym błocie ze stron wychlapanym. Tereza – ach jak pięknie, po żołniersku, bohatersko – no oczywiście ze tak trzeba było, teraz to rozumiem. Dziękuje Mistrzu za wrzucenie mnie do tej krainy na połowę lata. No to co w końcu z tymi bitwami– symulator komputerowy czy mapy i papier?. No niech Mistrz nie wyrzuca z warsztatu i powie, przecież mnie aż skręca z ciekawości!
- 25 sierpnia, 2022
- 01:01
- Wiktor
- Feliks W. Kres
W treści powieści unikasz konkretnych dat. Bodaj dwa razy pojawia się numer roku ES (co to za skrót? Era Szerni?). Niemniej po wieku bohaterów i wspomnieniach wydarzeń można pokusić się o chronologię. Pytanie: czy jako pisarz dokładnie to kontrolujesz, dbasz aby pasowało? Czy piszesz orientacyjnie, zawsze mogąc powiedzieć, że to legenda, przekaz itp., a nie dokument i że chronologia jest przybliżona. Pozdrawiam
- 13 sierpnia, 2022
- 06:43
- Zbigniew
- Feliks W. Kres