Gregor Clegane pyta

Witam. Bardzo lubię fantasy, a szczególnie to rodzime i cykl „Księga Całości” to bezwzględnie to. Ja miałem komplet wydań z Maga, ale gdy okazało się że to nie będzie kontynuowane to że złości sprzedałem wszystkie tomy. Teraz kompletuję je na nowo, w nowej odsłonie. Stąd moje pytanie, czy poza zapowiedzianymi tomami, planuje pan jeszcze jakieś książki z tego uniwersum? Jakieś poboczne opowiadania, czy też nowy cykl osadzony w tym świecie. Dla mnie ” Księga Całości” to mistrzostwo i nie chciałbym żeby się za szybko skończyła. Pozdrawiam.

Kres odpowiada

Zerknij do mojej odpowiedzi dla Rose. Tutaj dorzucę tylko kilka zdań.

„Za szybko” to się nie skończy; ostatni tytuł będzie miał objętość 1/4 całego cyklu, a dopinam tam tyle wątków i rozpisuję się o tylu sprawach, że co drugi czytelnik (a już czytelniczka!) nabierze ochoty, by mnie zatłuc tymi tomami. Takie mam przeczucie.

Po zakończeniu Księgi Całości chyba już nic więcej o tym świecie nie napiszę. Szerń i Szerer zamknie cały cykl, tak uważam. Ale z drugiej strony – skąd mam wiedzieć, co mi strzeli do głowy za dziesięć lat? A może już tylko za trzy?… Jeśli dożyję – to się dowiem. Zakończenie przygody z jakimś książkowym cyklem to nie musi być decyzja ostateczna, taka weźmy, jak podpalenie mieszkania, w którym znudziło mi się mieszkać.

Na ogół więc ostrożnie używam słów w rodzaju „zawsze” i „nigdy”.

Podziel się tym ze światem na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp