Jakub pyta

Feliksie! Bardzo sie cieszę (i zapewne nie tylko ja) że wroóciłeś. Skoro uważasz że wydanie galerii nie ma już sensu to może mógłbyś to wypuścić za darmo jako ebook – dla fanów i potomnych. A poza tym czy masz plany na dalsze książki po skończeniu Księgi całości? Pozdrawiam serdecznie

Kres odpowiada

Napisałem tylko, że wznowienie Galerii w pierwotnej postaci nie ma sensu. Zbyt wiele felietonów się zdezaktualizowało. Czy zainteresują kogoś porady, jak przesłać wydawcy dyskietkę, albo objaśnienie, co to jest maszynopis znormalizowany? Równie dobrze mógłbym opublikować dzieło o jakości czarnego atramentu i jego przewadze nad niebieskim,  oraz o sposobach ostrzenia gęsich piór.

A jaką wartość mają dziś rozważania, czy Jan Paweł II zostanie uznany za świętego? Także niektóre uwagi dotyczące samego pisania stały się nieaktualne. Ćwierć wieku temu to był inny rynek, inni twórcy i czytelnicy. Uwierzysz, że nie istniała jeszcze filmowa trylogia Władca Pierścieni?

Jednakże po przeredagowaniu obu książek – kto wie? Może dałoby się zebrać w jednym tomie wszystko co aktualne i wartościowe. Na razie o tym nie myślę.

Co do pytania o moje plany literackie – nie mam żadnych. Chcę tylko skończyć Księgę Całości.

Podziel się tym ze światem na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp