Rafał Kaczorowski pyta

Feliks (sam tak chciałeś) czy wyspa Yagar (tak mam na mapkach z Maga ) wystąpi w cyklu , to spory kawał lądu , nie zasiedlony?? Wspaniały cykl

Kres odpowiada

Zajrzyj na Kartografię Niepraktyczną  https://www.facebook.com/hashtag/szerer Jeśli poświęcisz minutę na szukanie, to znajdziesz tam mapę elementarną Szereru i „List do kartografa”; to był taki mały happening kartograficzno-literacki. Na mapie i w liście jest trochę informacji o Vakarze. Dowiesz się też, o co chodzi z tą pisownią (Vacar, Yagar).

O roli Vakaru w tym cyklu na razie nie chcę za dużo mówić… i to jest, w pewnym sensie, odpowiedź na Twoje pytanie, nieprawdaż?…

Takie miejsca w szererskim uniwersum nazywam na własny użytek „rezerwą fabularną”. Coś tam napomykam na ich temat (żeby potem nie wzięły się znikąd), ale konkretów daję tak mało, jak tylko mogę – coś o nich wiem, ale nie zdradzam, może kiedyś do czegoś się przydadzą. Nagle wyciągnę stamtąd bandę krasnoludów i elfów, i będę robił minę: „Przecież nigdy nie mówiłem, że tam nie ma krasnoludów”.

Oczywiście żartuję, aż tak źle nie będzie (elfy i krasnoludy, przestarzałe od czasów Tolkiena, kupujemy w składnicach złomu; ja prowadzę salon samochodowy). Niemniej, pokazałem Ci właśnie kawałek mojej „kuchni światotwórczej”.

Zadowolony?

 

Podziel się tym ze światem na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp